Pokud potřebujete zabavit vašeho psa, pak se musíte trochu snažit a psovi se především věnovat. Pes potřebuje vybít jak fyzičku, tak ale zaměstnat i hlavu. Prostě se nesmí nudit.
· Fyzická aktivita
Základem je dostatek fyzické aktivity, aby pes neměl roupy, ale byl dostatečně vyblbnutý. Spoustu psů nestačí pustit na zahradu a nechat ho tam, tam se totiž může nudit taky. Prostě musíte vyrazit se psem na vycházku, házet mu aport, nechat jej zaplavat si v rybníku. Pes se musí pořádně vyběhat. Pokud se pes pořádně fyzicky unaví, je velmi pravděpodobné, že doma bude odpočívat, nebude tolik akční. Chce to ale zaměstnávat psa každý den, bez rozdílu. Pes prostě potřebuje pohyb, pokud nemáte čas se mu věnovat, pak je lepší si psa nepořizovat.
· Zaměstnejte mu hlavu
Zkoušejte psa z povelů poslušnosti, dejte mu trošku zabrat. Nechte ho hledat oblíbenou hračku, pamlsek, házejte mu třeba puller (měkký kruh). Tohle všechno můžete spojit s vycházkou, ideální je, pokud může být pes na volno, musí mít však zvládnuté základy poslušnosti a nesmí utíkat za každým zajícem. Pokud neposlechne, pak může být pes na stopovačce, na které má sice poměrně velký manévrovací prostor, ale na druhou stranu máte možnost jej zabrzdit. Doma si můžete zahrát hru, třeba na hledání hračky, míčku, nebo prostě na zahradě ještě chvilku házet aporty.
· Interaktivní hračky
Psovi můžete pořídit interaktivní hračky, které jej na chvíli zabaví. Spoustu těchto hraček je postavených na principu schovávaných pamlsků. Pes se musí snažit, aby pamlsky dostal, na druhou stranu jej na konci práce čeká odměna. Má tedy motivaci se k němu dostat. Další možnosti jsou většinou založené na mačkání různých tlačítek a otevírání krabiček.
· Chůvička
Pokud jste v práci a potřebujete mít nad psem přehled, pak si můžete pořídit psí „chůvičku“. Stačí mít náhradní telefon či tablet a dát jej na místo, kam se pes nedostane ale tak, aby na něj viděl. Aplikace vás upozorní na hluk doma, na psa můžete mluvit a zároveň vás uvidí na display.