Posezení na čerstvém vzduchu můžete prodloužit i o několik měsíců. Stačí pár vychytávek a užívat si můžete venku až do prvních sychravých podzimních dní.
Uzavíratelný prostor
Venkovní posezení bude vypadat daleko útulněji, pokud ho zastřešíme. To nám umožní využívat pergolu i v nepříznivém počasí. Kromě střechy je dobré přemýšlet i nad zástěnou, která zajistí, že na vás nebude foukat. V obchodech se zahradním nábytkem můžete zakoupit už hotové díly k dřevěným pergolám, které stačí připevnit k nosným sloupům zahradní stavby. Jen se ujistěte, že jsou části opatřené postřikem proto škůdcům a plísni. Stejnou službu dovedou i plastové zástěny, které sice nejsou z přírodního materiálu, ale jsou téměř bezúdržbové a cenově dostupnější. Pokud si ale přeci jenom potrpíte na materiál přírodního původu, můžete zvolit ratan nebo bambus. Před příchodem zimy pak stačí zástěny uklidit do garáže a namontovat je znovu až na jaře.
Teplo v podobě krbu nebo přírodního ohniště
Když už jsme si zajistili, že na nás nebude pršet ani foukat, je potřeba opatřit prostor i vhodným vytápěním. Plápolající oheň má ještě stále své kouzlo, a pokud jste mu propadli i vy, tak pro vás bude krb nebo přenosné ohniště trefou do černého. Při umisťování ohniště je potřeba přemýšlet, nejlepší bude umístění na závětrnou stranu, kde nebude nebezpečí, že by oheň přišel do kontaktu s hořlavými předměty a křovinami.
Umělé teplo
Pokud máte na terase přístup k elektřině, můžete sáhnout po sálavých elektrických zářičích, u kterých se nemusíte obávat případného požáru. Tyto zářiče pracují na podobném principu jako sluneční záření. Místo okolního vzduchu ohřívají přímo předměty v dosahu a tak teplo zbytečně neuniká, ale ohřívá osoby, které se v blízkosti infrazářiče nacházejí. Jejich cena je o něco vyšší, ale uvidíte, že nebudete litovat.