Teoreticky určitě všichni víme, jak to při soukromém http://frankbold.org/poradna/kategorie/ochrana-prirody-krajiny-ochrana-lesa-pudy/dotaz/kaceni-lesa podnikání chodí. Takový podnikatel prostě něco odněkud získává, přidává tomu nějakým způsobem určitou hodnotu a pak to se ziskem prodává dál. Případně něco levně nakupuje a draze prodává, čímž si také zajistí, že mu z toho něco kápne. A určitě by měl mít podnikatel ze svého počínání takový zisk, aby se mu vyplácelo se podobné činnosti věnovat, aby z toho obstojně vyžil.
Jenže ono se to vždycky nedaří. Ne vždy se podaří to, co podnikatel může nabídnout, zpeněžit tak, aby z toho dotyčný zvládl financovat jak chod svého podniku, tak i svoje vlastní výdaje.
Podnikání by prostě mělo být vždy ziskové, jenže někdy takové prostě není, a to ani když se onen soukromník snaží třeba i ze všech sil. Někdy se prostě někdo takový ocitne na nule a někdy se kvůli problémům v podnikání dostane dokonce do červených čísel, tedy do dluhů. Což obvykle znamená jediné – zajistit si potřebné peníze z nějakého jiného zdroje. A to obvykle v podobě půjčky.
Jenže půjčku nestačí jenom chtít, tu je třeba taky dostat. A podnikatel, který je na tom zle, pochopitelně nemůže moc počítat s pomocí od bank. I kdyby bankovní úředníci chtěli sebevíc, nepomohou někomu, komu se hroutí jeho podnikání, a to proto, že se banky řídí přísnými pravidly, která nelze obcházet.
Ale nepropadejme panice. Když podnikateli nepůjčí v nouzi banka, třeba mu půjčí nebankovní společnost. Jak se přece ví, jsou nebankovní společnosti daleko příznivěji nakloněny hledání vzájemně výhodné dohody a pomáhají i těm, jimž by nikdo jiný nepomohl.
A když se tak podnikatel vlastnící nějakou nemovitost obrátí na nebankovní společnost, může mu být poskytnuta třeba nebankovní hypotéka americka-nebankovni-hypoteka.cz. Protože u té záleží jen na zástavě nemovitosti a schopnosti dlužníka splácet. A ani nad momentálně neúspěšným podnikatelem tu neohrnují nos.