Rezavec šikmý není vzhledově obzvlášť zajímavý, je to houba, která se živí rozkládající se dřevitou hmotou na listnatých stromech a je velmi rozšířená zejména na břízách a můžeme ji nalézt v hojném počtu i na topolech nebo v bukových porostech. Vyhovuje jí spíše chladné prostředí mírného klimatického pásu, proto ji můžeme nejčastěji spatřit v severské tundře ve Skandinávii, v pobaltských republikách bývalého Sovětského svazu, ale také v samotném Rusku včetně drsné Sibiře.
Obyvatelé Sibiře přezdívají tuto houbu jménem Čaga, Rusové ji sbírají již několik stovek let a využívají jako preventivní a léčebný prostředek pro posílení imunity a zlepšení buněčné regenerace. Lidé ji zpracovávají nejčastěji na sušený prášek, který přidávají do pokrmů, anebo z něj připravují čajový odvar.
Zlepšení imunitního systému je také důležitá pro léčbu veškerých typů rakoviny, každý zkušený a moudrý léčitel vám potvrdí, že je silná imunita pro boj s rakovinou naprosto zásadní, a samozřejmě je nutná i pro eliminaci virů a dalších patogenů, tedy kupříkladu i Covidu-19 ve všech jeho mutacích.
Pokud je imunitní systém v pořádku, lidské tělo si dokáže vytvořit protilátky včas a v dostatečné míře a odstranit jak rakovinné buňky, které ke svému množení potřebují kyselé prostředí s nedostatkem kyslíku, proto je vhodné denně dodržovat zásady správné výživy a zařadit do jídelníčku čerstvé ovoce a zeleninu včetně šťáv.
Rezavec šikmý nám může efektivně v tomto procesu vypomáhat, najdete v něm kupříkladu melanin, minerály a stopové prvky a mimo jiné i beta glukany – silné antioxidační látky, odstraňující volné radikály a posilující imunitu.
Účinky houby Čaga znají i na dálném východě, houba byla zařazena i mezi léčebné produkty Tradiční čínské medicíny a je tomu tak již stovky let. Důležité je ovšem zajistit sběr z lokalit nezasažených průmyslovou výrobou a škodlivinami z ovzduší, proto se za nejkvalitnější zdroje považuje právě Rusko a oblast Sibiře.